XV Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasna Górę
 
11 lipca 2020 r. to wyjątkowy dzień dla blisko 600 rowerzystów z całej Polski. Prowadzeni przez Matkę Bożą przyjechali z różnych zakątków Polski, by na Jasnej Górze powierzać Jej siebie, swoje rodziny oraz intencje bliskich. Tam w kaplicy Cudownego Obrazu, jak mówił św. Jan Paweł II, bije serce polskiego narodu. Matka Boża słucha każdego, wpatruje się w zatroskane, ludzkie serca. Chce pomagać każdemu kto do Niej zwróci się w potrzebie. Przez pandemię nie każdy mógł do Niej przyjechać. Restrykcje epidemiczne czy nawet sam lęk przed koronawirusem zatrzymal wielu rowerzystów w swoich domach.
Z tej także racji program pielgrzymki był bardzo ograniczony. Wszyscy rowerzyści spotkali się u początku alei NMP w Częstochowie. Gdy wszyscy pątnicy pojawili się na miejscu rozpoczęcia pielgrzymki, razem ruszyli w jednej wielkiej grupie. Jechali alejami powoli, dostojnie. Wkrótce dotarli na wały jasnogórskie. Tam zostali przywitani przez Sekretariat Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górą. Później rozpoczęła się msza św., w której uczestniczyli wszyscy rowerowi pielgrzymi. Tak jak mówił w kazaniu ks. kan. Jerzy Grochowski, koordynator Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę: "Życie jest jak jazda na rowerze – aby utrzymać się w równowadze, trzeba ciągle zmierzać do przodu". Każdy pielgrzym rowerowy, wie ile trudu trzeba włożyć aby uczestniczyć w pielgrzymce. Zostawić dom rodzinny czy przygotować się do wyjazdu i podążać do Tronu Jasnogórskiego. Matka Boża prowadzi każdego pielgrzyma. Czuwa i troszczy się o każdego. Msza św. była tym wspaniałym czasem, aby podziękować Maryi za Jej wsparcie na pielgrzymim szlaku. Na koniec uroczystości rowerzyści z Chełma dokonali aktu zawierzenia Matce Bożej wszystkich pielgrzymów.
 

   Zapraszamy do obejrzenia transmisji: „15. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa - Msza Święta (11.07.2020, Jasna Góra)” w YouTube

 

     

www.rowerowa.pielgrzymujemy.pl